Новини

24.08.2021
Божичі взяли участь у виставі "Великий льох"

Божичі взяли участь у виставі "Великий льох" Полтавського академічного обласного театру ляльок. Вистава створена за одноіменною драмою-містерією Тараса Шевченка. Режисером-постановником вистави виступив головний режисер Полтавського академічного обласного театру ляльок Ніко Лапунов.

Вистава про те, як ми втрачали Україну і що треба робити для того, аби її зберегти.

14.08.2021
Відбулася Літня школа ансамблю "Божичі" у Космачі

З 5 по 12 серпня у селі Космач відбулася Літня школа ансамблю "Божичі". У заході взяло участь 48 осіб з Києва, Львова, Галича, Вінницької області та Польщі.

Учасники заходу розподілилися за інтересами - хтось вчився співати (функціонувало дві вокальні групи - жіноча, під керівництвом Сусанни Карпенко, та чоловіча, під керівництвом Іллі Фетисова), хтось танцювати, хтось просто ходив з нами по горах, хтось відвідував гуцульські майстер-класи з ліплення сирних коників, гончарства, слухав виступи місцевих музик, відвідував відомих космацьких майстрів та слухав їхні чудові лекції, а хтось був скрізь і "намотав" за час перебування у Космачі 110 км.

Наступна Літня школа ансамблю "Божичі" у Космачі запланована на 4-12 серпня 2022 року. Це буде ювілейна Школа, адже у 2022 році виповнюється 20 років відтоді, як учасники ансамблю "Божичі" почали керувати Школою традиційного народного мистецтва ім. Василя Могура у Космачі, яку започаткував у 2000 році професор Рівненського гуманітарного університету Богдан Іванович Яремко, який довгий час був науковим керівником цієї Школи.

07.02.2021
Божичі випустили новий альбом

Божичі випустили новий альбом, який зветься "ПОЗА ЧАСОМ". Альбом містить 13 композицій і відображає новий етап розвитку колективу, пов'язаний із освоєнням специфічної ритмо-динамічної вокальної техніки, яку Божичі освоювали протягом останніх 8 років. Ця виконавська техніка пов'язана з природньою взаємозалежністю між гучністю та тривалістю звуків та вмінні "гратися" цими складовими порізно.

Альбом було записано на студії звукозапису "Комора" звукорежисером Костянтином Костенком.

08.02.2020
АНОНС. Українсько-білоруська танцювальна забава
Найдрайвовіші танцювальні капели Білорусі та України – «На Таку» та інструментальна капела ансамблю «Божичі» – 8 лютого, у суботу, зійдуться разом у Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, територія заповідника «Києво-Печерська Лавра», за Успенським собором), щоб подарувати Вам незабутніх 3 години радості танцю, веселої музики та хорошого настрою.
Відповідальними за обіцяне взялися бути:
Аляксей Крукоўскі (акардэон), Алена Мялешка (скрыпка), Раман Яраш (барабан, кларнет) - капела "На Таку", м.Мінск (Білорусь);
Ілля Фетисов (гармонь "Венка"), Сусанна Карпенко (скрипка), Валентин Михайлович Давиденко (барабан) - капела ансамблю "Божичі", м.Київ (Україна).
Обидві капели будуть мати показові пари, які проведуть навчання з танців, чим зроблять танцювання осмисленим та змістовним.

Ви навчитеся танцювати до 30 українських та білоруських танців, таких як «Чумак», «Очерет», «Цвєк», «Картошка», «Орлиця», «Троян», «Джигун», «Венгерка», «Субота», «Гопак в п’ятірках», «Краков’як на дві пари» та багато інших.
Захід відкриє спеціальний гість - баяніст-самородок, нащадок весільних музик, уродженець с.Нобель Зарічненського р-ну Рівненської обл. Павло Васильович Креневич.
Забава розпочнеться о 17.00. Вартість входу на забаву - 200 грн., які сплачуються безпосередньо перед початком заходу до каси Музею книги та друкарства України.
 
12.01.2020
АНОНС. Різдвяний концерт Божичів відбудеться 12 січня

Наш концерт - це добра традиція фольклорного ансамблю "Божичі" дарувати з року в рік своїм шанувальникам та поціновувачам української народної музики різдвяний настрій та побажання всіляких гараздів.
Дитячий фольклорний ансамбль "Райгородок", який буде гостем програми, своїм дитячим оптимізмом та драйвом розбавить філософську стриманість та професійну заглибленість старших Божичів.
А на завершення дійства на всіх чекатимуть запальні танці!

Вартість квитка - 250 грн., дітям до 16 років (включно) вхід безкоштовний.
Квитки продаватимуться безпосередньо перед початком концерту у касі Музею книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9). В залі діятиме вільна посадка.

Початок о 18.00.

25.12.2019
АНОНС. Концерт ансамблю "Божичі" у Львові

Нас замучили питаннями - а коли ж Божичі дадуть концерт у Львові? Все, досить відкладати! Тепер відомо - ми заспіваємо для львів'ян 25 грудня, відкіль, за народним звичаєм, починали стежити за погодою, і коли кожний день в проміжку між Різдвом за Старим стилем та Різдвом за Новим стилем розповідав про погоду протягом прийдешнього року - яка погода переважала протягом дня, така погода переважатиме і у відповідному за рахунком місяці.

Тож, і ми, сповнені розумінням народної музики, пройдемося по року життя, подаруємо і смуток, і радість, заколядуємо і защедруємо, заспіваємо весільних та веселих, протяжних і розлогих пісень Лівобережної України та розкажемо всьому світу, що Христос народився!

Концерт відбудеться у Львівському театрі ляльок, площа Данила Галицького, 1. Початок о 19.00.

Вартість квитків – 200 грн., у день концерту – 250 грн.

22.09.2019
АНОНС. Божичі заспівають старовинні пісні про любов

У неділю 22 вересня, Божичі дадуть сольний концерт у Кірсі Святої Катерини (вул. Лютеранська,22) під назвою "Старовинні пісні про любов". Початок концерту о 19.00. 

Старовинні пісні про любов – це мудрість багатьох поколінь, вбрана у розкішні шати народної поліфонії, це драйв жартівливих пісень, самоіронічних та безапеляційних до людських слабкостей, це світла печаль весільних пісень, наповнена смутком розставання з рідним домом та очікуваннями щасливого подружнього життя.
Один з найвідоміших фольклорних колективів України, який відзначає цього року 20-річчя від моменту створення, представить програму, у яку увійдуть пісні, записані його учасниками у фольклорних експедиціях Лівобережною Україною – козацьким степом, історичними Полтавщиною та Чернігівщиною.
У програмі також прозвучать сольні пісні у виконанні етноспівачки, учасниці ТВ-шоу «Голос країни» Сусанни Карпенко.
Квитки:
https://concert.ua/uk/booking/bozhichi/

08.09.2019
Божичі на Дні села Золотинка

Золотинка Чернігівського району Чернігівської області - одне з найулюбленіших наших сіл. Ми дружимо з жіночками - учасницями фольклорного ансамблю Золотинського БК під керівництвом Ольги Григорівни Селюченко вже 10 років, любимо їхні пісні, захоплюємося їхнім вишуканим вокальним стилем, сумуємо разом з ними, що ці пісні не знаходять продовження у їхньому рідному селі. У нас виникла чудова нагода зустрітися із нашими улюбленими бабусями та виступити для мешканців села, в якому проживає близько 80 осіб, на концерті з нагоди Дня села Золотинка. На концерт зійшлися більше половини мешканців, ще й додалися вихідці з Золотинки, що проживають у м.Чернігові, а також колеги з ОТГ з сіл Количівка, Красне та Іванівка - всього людей 80.

Сумно нам було, що не почули ми у концертній програмі жодної старовинної пісні, які ми записували тут раніше, які поповнили скарбницю міжнародного проекту за підтримки програми ЄС "Креативна Європа" "Поліфонія" (www.polyphonyproject.com) - не модні ці пісні зараз, не хочуть їх співати молодші учасники гурту, занадто вони для них складні. То хоч відвели бабусі душу з нами за столом, заспівавши пісень своєї молодості.

На фото - Ольга Іванівна Артюх (ліворуч) та Олександра Назарівна Макотер (праворуч).

26.08.2019
Божичі виступили на заключному концерті Bouquet Kyiv Stage

Божичі виступили у несподіваній кооперації з відомим київським оркестром New Era Orchestra під керівництвом Тетяни Калініченко на заключному концерті фестивалю Bouquet Kyiv Stage, що тривав 11 днів у заповіднику "Софія Київська". Разом з оркестром наш колектив виконав твори керівника Божичів Сусанни Карпенко "Нова радість", "Улянка" та "Весняна інтермедія", а також здивував всіх присутніх органічним сполученням українських народних пісень та музикою 17 століття у творі італійського композитора Клаудіо Монтеверді "Zefiro torna".

06.08.2019
АНОНС. Літня фольклорна школа ансамблю «Божичі» для дорослих та дітей

Ми давно мріяли про це – поєднати досвід діяльності нашого колективу із 13-річним досвідом проведення «Школи традиційного народного мистецтва ім.В.Могура» у с.Космач (2002-2014).
Ми давно мріяли про це – знову співати і танцювати на природі, у цілющому карпатському краї.
Ми давно мріяли про це – щоб діти і дорослі разом творили мереживо народної музики та танцю.
Тепер ми хочемо запропонувати це все Вам!

Що ми пропонуємо? Танці для дорослих та дітей під супровід інструментальної капели ансамблю «Божичі», дружні посиденьки з піснями від дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок» та Божичів біля вогнища; співи для дорослих з Іллею Фетисовим; спільні походи в гори.

В залежності від наявності бажаючих будуть організовані майстер-класи з гуцульських танців під супровід гуцульських музик, майстер-класи з гри на музичних інструментах (скрипка, цимбали, фуярка), вишивки, різьблення по дереву, писанкарства, ліплення сирних коників, які проведуть гуцульські музиканти та майстри.

Програма школи: із 7 повних днів перебування (6 та 14 серпня – дні приїзду та від’їзду) 5 дні планується присвятити музиці, танцям та ремеслам, а 2 дні – походам у гори.

Вартість занять: танці – 100 грн. з особи / 1 заняття; співи для дорослих – 200 грн. з особи / 1 заняття; гуцульські майстер-класи – за домовленістю.

Проживання та харчування: ми можемо допомогти знайти Вам житло у Космачі у приватному секторі з харчуванням та можливістю готувати самостійно. Орієнтовна вартість проживання без харчування – від 150 грн. з особи / ніч; проживання з 3-разовим харчуванням – 300 грн. з особи / доба (Центр).

Якщо Вас зацікавив наш захід, прохання надсилати повідомлення на vamdf@yahoo.com з конкретизацією, які саме форми участі Вас цікавлять та Ваші побажання стосовно проживання та харчування.

Сторінки