Хто ми

Фольклорний ансамбль "Божичі" був створений 7 січня 1999 року учасниками колядного гурта. До складу входять 8 осіб. Четверо з них є випускниками кафедр фольклору Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та Київського Національного університету культури та мистецтв. Четверо учасників влилися до колективу зі складу фольклорного ансамблю "Райморе", що діяв при "Школі традиційного народного танцю" (керівник - Ілля Фетисов).

"Божичі" достеменно репрезентують вокальну та інструментальну сільську музику, народні танці Подніпров'я України, насамперед Лівобережжя. Репертуар ансамблю його учасники записують власноруч у фольклорних експедиціях, яких вже здійснено дуже багато. Вокальну частину репертуару складають обрядові (колядницькі, весняні та великодні, петрівські, купальські, жнивні, весільні) та "вуличні" ("застольні") протяжні й жартівливі пісні, пісні козацького, солдатського та чумацького середовища, наймитські пісні. "Божичі" також виконують народні псальми та молитви.

Інструментальну частину репертуару становлять танцювальні награвання у виконанні на старовинній гармоні-"венці", тамбуриноподібному бубоні та ложках.

"Божичі" знають більше семи десятків старовинних українських народних танців, перейнятих безпосередньо у носіїв традиції, та передають свої вміння іншим через функціонування «Школи традиційного народного танцю».

В діяльності колективу допомогу надає настоятель Храму Покрови Божої матері та великомученика Артемія Антиохійського с.Гатне Києво-Святошинського р-ну о.Артемій.