Новини

25.12.2019
АНОНС. Концерт ансамблю "Божичі" у Львові

Нас замучили питаннями - а коли ж Божичі дадуть концерт у Львові? Все, досить відкладати! Тепер відомо - ми заспіваємо для львів'ян 25 грудня, відкіль, за народним звичаєм, починали стежити за погодою, і коли кожний день в проміжку між Різдвом за Старим стилем та Різдвом за Новим стилем розповідав про погоду протягом прийдешнього року - яка погода переважала протягом дня, така погода переважатиме і у відповідному за рахунком місяці.

Тож, і ми, сповнені розумінням народної музики, пройдемося по року життя, подаруємо і смуток, і радість, заколядуємо і защедруємо, заспіваємо весільних та веселих, протяжних і розлогих пісень Лівобережної України та розкажемо всьому світу, що Христос народився!

Концерт відбудеться у Львівському театрі ляльок, площа Данила Галицького, 1. Початок о 19.00.

Вартість квитків – 200 грн., у день концерту – 250 грн.

22.09.2019
АНОНС. Божичі заспівають старовинні пісні про любов

У неділю 22 вересня, Божичі дадуть сольний концерт у Кірсі Святої Катерини (вул. Лютеранська,22) під назвою "Старовинні пісні про любов". Початок концерту о 19.00. 

Старовинні пісні про любов – це мудрість багатьох поколінь, вбрана у розкішні шати народної поліфонії, це драйв жартівливих пісень, самоіронічних та безапеляційних до людських слабкостей, це світла печаль весільних пісень, наповнена смутком розставання з рідним домом та очікуваннями щасливого подружнього життя.
Один з найвідоміших фольклорних колективів України, який відзначає цього року 20-річчя від моменту створення, представить програму, у яку увійдуть пісні, записані його учасниками у фольклорних експедиціях Лівобережною Україною – козацьким степом, історичними Полтавщиною та Чернігівщиною.
У програмі також прозвучать сольні пісні у виконанні етноспівачки, учасниці ТВ-шоу «Голос країни» Сусанни Карпенко.
Квитки:
https://concert.ua/uk/booking/bozhichi/

08.09.2019
Божичі на Дні села Золотинка

Золотинка Чернігівського району Чернігівської області - одне з найулюбленіших наших сіл. Ми дружимо з жіночками - учасницями фольклорного ансамблю Золотинського БК під керівництвом Ольги Григорівни Селюченко вже 10 років, любимо їхні пісні, захоплюємося їхнім вишуканим вокальним стилем, сумуємо разом з ними, що ці пісні не знаходять продовження у їхньому рідному селі. У нас виникла чудова нагода зустрітися із нашими улюбленими бабусями та виступити для мешканців села, в якому проживає близько 80 осіб, на концерті з нагоди Дня села Золотинка. На концерт зійшлися більше половини мешканців, ще й додалися вихідці з Золотинки, що проживають у м.Чернігові, а також колеги з ОТГ з сіл Количівка, Красне та Іванівка - всього людей 80.

Сумно нам було, що не почули ми у концертній програмі жодної старовинної пісні, які ми записували тут раніше, які поповнили скарбницю міжнародного проекту за підтримки програми ЄС "Креативна Європа" "Поліфонія" (www.polyphonyproject.com) - не модні ці пісні зараз, не хочуть їх співати молодші учасники гурту, занадто вони для них складні. То хоч відвели бабусі душу з нами за столом, заспівавши пісень своєї молодості.

На фото - Ольга Іванівна Артюх (ліворуч) та Олександра Назарівна Макотер (праворуч).

26.08.2019
Божичі виступили на заключному концерті Bouquet Kyiv Stage

Божичі виступили у несподіваній кооперації з відомим київським оркестром New Era Orchestra під керівництвом Тетяни Калініченко на заключному концерті фестивалю Bouquet Kyiv Stage, що тривав 11 днів у заповіднику "Софія Київська". Разом з оркестром наш колектив виконав твори керівника Божичів Сусанни Карпенко "Нова радість", "Улянка" та "Весняна інтермедія", а також здивував всіх присутніх органічним сполученням українських народних пісень та музикою 17 століття у творі італійського композитора Клаудіо Монтеверді "Zefiro torna".

06.08.2019
АНОНС. Літня фольклорна школа ансамблю «Божичі» для дорослих та дітей

Ми давно мріяли про це – поєднати досвід діяльності нашого колективу із 13-річним досвідом проведення «Школи традиційного народного мистецтва ім.В.Могура» у с.Космач (2002-2014).
Ми давно мріяли про це – знову співати і танцювати на природі, у цілющому карпатському краї.
Ми давно мріяли про це – щоб діти і дорослі разом творили мереживо народної музики та танцю.
Тепер ми хочемо запропонувати це все Вам!

Що ми пропонуємо? Танці для дорослих та дітей під супровід інструментальної капели ансамблю «Божичі», дружні посиденьки з піснями від дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок» та Божичів біля вогнища; співи для дорослих з Іллею Фетисовим; спільні походи в гори.

В залежності від наявності бажаючих будуть організовані майстер-класи з гуцульських танців під супровід гуцульських музик, майстер-класи з гри на музичних інструментах (скрипка, цимбали, фуярка), вишивки, різьблення по дереву, писанкарства, ліплення сирних коників, які проведуть гуцульські музиканти та майстри.

Програма школи: із 7 повних днів перебування (6 та 14 серпня – дні приїзду та від’їзду) 5 дні планується присвятити музиці, танцям та ремеслам, а 2 дні – походам у гори.

Вартість занять: танці – 100 грн. з особи / 1 заняття; співи для дорослих – 200 грн. з особи / 1 заняття; гуцульські майстер-класи – за домовленістю.

Проживання та харчування: ми можемо допомогти знайти Вам житло у Космачі у приватному секторі з харчуванням та можливістю готувати самостійно. Орієнтовна вартість проживання без харчування – від 150 грн. з особи / ніч; проживання з 3-разовим харчуванням – 300 грн. з особи / доба (Центр).

Якщо Вас зацікавив наш захід, прохання надсилати повідомлення на vamdf@yahoo.com з конкретизацією, які саме форми участі Вас цікавлять та Ваші побажання стосовно проживання та харчування.

02.08.2019
АНОНС. Божичі на фестивалі "Ту стань!"

2 та 3 серпня інструментальна капела ансамблю "Божичі" та учасники Школи танців ансамблю "Божичі" навчатимуть танцям та гратимуть танці для всіх охочих на XIV фестивалі середньовічної культури "Ту стань!", який відбудеться у с.Урич Сколівського р-ну Львівської обл. Також під час фестивалю відбудеться 2 майстер-класи з українського етнічного вокалу від керівника ансамблю "Божичі" Сусанни Карпенко та 3 лекції керівника Божичів Іллі Фетисова «Про стилістику народних танців», «Про ґрув в танцювальній музиці» та «Гармонь в українському музичному побуті».

18.07.2019
АНОНС. Ніна Матвієнко та Божичі виступлять у Сумах

18 липня наш колектив разом із Народною артисткою України Ніною Матвієнко дасть безкоштовний концерт у м.Суми. Концерт відбудеться на стадіоні "Ювілейний". Початок заходу - о 19.00.

01.05.2019
АНОНС. Божичі навчатимуть українським танцям в Естонії

Інструментально-танцювальний склад нашого колектива - Ілля Фетисов, Сусанна Карпенко, Ганна Скрипка та Серафина Фетисова - візьме участь у фестивалі традиційного народного танцю Sabatants, який відбудеться з 2 по 4 травня у Таллінні (Естонія). Ми виступатимемо 4 рази, і загалом подаруємо шанувальникам українських танців 7 годин класної музики та веселої хореографії. Програма та місце проведення наших виступів доступна тут: http://sabatants.ee/en/sabatants-2019-eng/?fbclid=IwAR3nvyy_Z8JL7nEsBUJJ...

 

07.04.2019
АНОНС. Пісні Великого посту з Божичами на Благовіщення.

Для тих, хто не зміг потрапити на наш перший концерт, і для тих, хто хоче побути наодинці із собою, (можливо, знов) слухаючи новозаповітні історії та повчання, вбрані у музичні шати народних псальмів, Божичі дадуть другий за цей Великій піст камерний псальмовий концерт, який відбудеться у затишній домашній атмосфері на Благовіщення, 7 квітня, у неділю, о 18.00 за адресою вул.Почайнинська, 12б (м.Контрактова площа). Обіцяємо незабутні музичні враження та зручні сидячі, напівсидячі, напівлежачі та лежачі місця. Кількість місць обмежена. Вхідний внесок - 100 грн.

Обов'язкова попередня реєстрація та передплата за наступним посиланням: https://goo.gl/forms/MubvWdJ4zxEYU9603

18.03.2019
АНОНС. Пісні Великого посту з Божичами.

Великий піст - це час побути наодинці з собою. Озирнутися навкруги, подивитися на себе, очиститися та йти, йти, йти вперед, яким би важким не був хрест. Однаково він легший, ніж його ніс Христос.
Для цього часу наші предки створили безліч пісень, які звуться в народі "псальмами". Новозаповітні історії та повчання, житія святих, духовні роздуми стали їхньою поетичною основою, церковна та народна музика - мелодичною.
Ансамбль "Божичі" пропонує зануритися у світ народних псальмів у теплій домашній невимушеній атмосфері.

Концерт-квартирник відбудеться 18 березня, у понеділок, о 19.00 за адресою вул.Почайнинська, 12Б. Внесок за участь - 100 грн.
Попередня реєстрація та передоплата обов'язкові. Для реєстрації пройдіть за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfV3v3uF06UfOYsJgrdgjAzm4CDhXmj1mmarR2Ld5Gu-otniA/viewform

Сторінки